Kotły opalane węglem, drewnem i miałem

Rodzina kotłów węglowych  TERM-SYSTEM

GWARANCJA na kotły : 60 miesięcy  (5 LAT)

Przedstawiamy Państwu całą rodzinę kotłów wielopaliwowych (na węgiel, miał węglowy i drewno) oferowane przez TERM-SYSTEM. Szeroka gama wyboru naszych urządzeń z pewnością zadowoli każdego potencjalnego użytkownika.

   

Najmniejsze z rodziny kotły węglowe "TERM-MINI" to urządzenia które można dopasować do każdego mieszkania. Estetycznie wykonana obudowa kotła pokryta lakierem sprawia wrażenie, że kocioł wygląda jak jeden z mebli i nie wyróżnia się z całości. Kotły te produkowane są w 2 wielkościach do maksymalnych powierzchni mieszkalnych do 80 m2. Mini kotły uniwersalne TERM-MINI, jak sama nazwa wskazuje mogą być stosowane praktycznie w każdych obiektach. Spalają praktycznie wszystkie rodzaje paliw, co jest ich niewątpliwą zaletą. Proces spalania oparty jest na ciągu naturalnym, więc nie wymagają energii elektrycznej. Kotły te mogą być także wyposażone w termostatyczny regulator dopływy powietrza (miarkownik ciągu kominowego) który to stabilizuje ich pracę i ogranicza ilość spalanego paliwa.

Kolejnym uniwersalnym kotłem z naszej rodziny jest "TERM-UNI". Uniwersalne kotły TERM-UNI to kotły węglowe z możliwością spalania innych paliw takich jak drewno, miał weglowy itp. Kotły te mogą być także wyposażone w termostatyczny regulator dopływy powietrza (miarkownik ciągu kominowego) lub regulator temperatury (sterownik kotła) oraz wentylator nadmuchowy (dmuchawę). Uniwersalność tych wyrobów polega na tym, że jest możliwość wybrania procesu spalania. Do wyboru mamy proces wymuszony z elektronicznym sterowaniem lub naturalny. W kotłach tych można stosować dość szeroki zakres paliw zaczynając od węgla, po miał, drewno oraz wszelkie mieszanki mułów, flotów itp.

NOWOŚĆ - Ostatnim naszym dzieckiem z rodziny kotłów z zasypem ręcznym jest TERM-MAXI, kocioł węglowy z powiększonym zasypem paliwa i powiększoną komorą załadunkową wystarczającą nawet na 24 godziny. Powiększona komora załadowcza i powiększone drzwiczki zasypowe to odpowiedź na częste pytania od naszych klientów. To dla nich właśnie nasza firma wykonała kocioł TERM-MAXI w 4 wielkościach 18, 25, 31 i 40 kW. Kocioł z rusztem wodnym w standardzie wyposażony jest w sterowanie elektroniczne i nadmuch powietrza co stabilizuje pracę kotła i zwiększa jego możliwości pracy.

UWAGA - WAŻNE:
   K
ażdy z wyżej wymienionych kotłów TERM-MINI oraz TERM-UNI może w dodatkowej opcji być wyposażony w termostatyczny regulator dopływy powietrza (miarkownik ciągu kominowego) - dodatkowy koszt ok. 150 zł brutto,  lub regulator temperatury (sterownik kotła) oraz wentylator nadmuchowy (dmuchawę) - koszt ok. 490 zł brutto.  Urządzenia te zwiększają ich sprawność oraz poprawiają proces spalania.

PAMIETAJ - stosuj zawsze suchy opał do naszych kotłów. Zwiększa to jego sprawność oraz wydłuża żywotność.

BARDZO WAŻNE:  Do współpracy naszych kotłów w układach z pompą CO stosuj zawory mieszające.

 Szczegóły o "Zaworach mieszających"   

 - zobacz więcej -

Zobacz piece z 24 godz. zasypem    

- zobacz więcej - 

Zobacz inne kotły węglowe 

- zobacz więcej -

Zobacz kotły z podajnikiem paliwa 

- zobacz więcej -

Zobacz kotły opalane drewnem 

- zobacz więcej -

Zobacz piece żeliwne    

- zobacz więcej - 

Dlaczego warto zainstalować kocioł na węgiel i miał oferowany przez TERM-SYSTEM:

WSZECHSTRONNOŚĆ - spalanie paliwa zastosowawczego i zastępczego zapewnia szeroki dostęp do praktycznie każdego paliwa stałego takiego jak: węgla, miału węglowego, mułu, flotu i drewna oraz innych bioodpadów.

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI - kotły są bardzo proste w obsłudze oraz w użytkowaniu.

SZEROKI ZAKRES WYBORU MOCY KOTŁA - pozwala na dokładny dobór kotła do praktycznie każdego domku jednorodzinnego a kompaktowe wymiary umożliwiają montaż w małych kotłowniach, a nawet mieszkaniach

SZYBKIE UZYSKIWANIE TEMPERATURY - na niemal każdym paliwie powoduje, że kocioł idealnie nadaje się do montażu zarówno jako uzupełniające źródło ogrzewania jak i główne.

BEZPIECZEŃSTWO I WYSOKA JAKOŚĆ - zapewniona jest przez atestowaną stal używaną do produkcji wymiennika oraz poprzez zastosowanie igelitowych i żeliwnych elementów, które zabezpieczają przed ewentualnym nagrzewaniem

ODPOWIEDNIO DŁUGA STAŁOPALNOŚĆ - zapewniona jest w zależności od stopnia izolacji budynku i czas spalania węgla może wynieść nawet 24 godziny.

IDEALNE PARAMETRY I WYJĄTKOWO NISKA CENA - kocioł dopasowany został do każdego rodzaju mieszkań i małych domków, ma wyjątkowe parametry techniczne oraz niezwykle przystępna cenę.

60 MIESIĘCZNA GWARANCJA - kocioł charakteryzuje się solidnym wykonaniem , poprawnością działania co potwierdzamy 5 letnim okresem gwarancyjnym.

Kotły (piece) opalane węglem TERM-MINI

GWARANCJA na kocioł : 60 miesięcy  (5 LAT)

Jest to kocioł wodny wykonany z blachy stalowej, spawany z rusztem wodnym. Przeznaczony jest do instalacji grzewczych systemu otwartego. Stosowany jest do ogrzewań etażowych mieszkań.
   Estetyczna obudowa kotła pozwala na zamontowanie urządzenia grzewczego np. w kuchni lub przedpokoju czy nawet pokoju.
    Produkowany jest w wersjach:
0,6m - 10 kW przeznaczony do powierzchni 40-50 m2;
0,9m - 12 kW przeznaczony do powierzchni 55-80 m2;

Wymagany ciąg kominowy: 15 Pa.

Poniżej przedstawiamy dane techniczne kotła TERM-MINI wersja 1 (z drzwiczkami maskującymi).

Wymiary kotła TERM-MINI wersja 2 są  identyczne poza wymiarami d1 i d2. Są one krótsze o 150 mm.

Do podstawowych elementów kotła należą:
komora zasypu paliwa , paleniskowa;

Przekrój kotła TERM-MINI

kanały konwekcyjne;
czopuch z przepustnicą spalin;
ruszt  wodny - spawany;
drzwiczki paleniskowe, rusztowe, popielnikowe;
otwory wyczystne
króciec wody powrotnej i zasilającej instalacje c.o.;
króciec spustowy kotła;

Dodatkowe opcje:
Kocioł TERM-MINI może być dodatkowo wyposażone w termostatyczny regulator dopływy powietrza (miarkownik ciągu kominowego - szczegóły na jego temat - kliknij poniżej), który stabilizuje jego pracę i ogranicza ilość spalanego paliwa oraz szufladę służącą do wybierania popiołu. Zamontowanie szuflady na popiół w kotle TERM-MINI wskazane jest przede wszystkim w przypadku montażu urządzenia w pomieszczeniu mieszkalnym (pokoju, kuchni czy łazience). Ogranicza ona zdecydowanie kurzenie się podczas wybierania popiołu i czyszczenia kotła.
Zalecane paliwo:
węgiel kamienny, zastępczo miał węglowy mieszany z węglem oraz drewno.

UWAGA: Stosowanie paliw zastępczych (zmniejsza lub zwiększa) koszty ogrzewania, zmniejsza moc grzewczą kotła, zmniejsza jego sprawność oraz skraca żywotność urządzenia.

UWAGA.
Kotły TERM-MINI dostępne są w 2 wersjach wykonania oraz 3 kolorach obudów zewnętrznych: białej (jak na rysunku), niebieskiej oraz brązowej. Standardowo kotły produkowane są w kolorze białym. Kolor brązowy lub niebieski do dodatkowa dopłata 5% ceny kotła. Wersje natomiast różnią urządzenie tym, że w jednej z nich kocioł ma zamontowane dodatkowe maskujące drzwi zewnętrzne, a w drugiej ich brak.

UWAGA.
FIRMA TERM-SYSTEM ZALECA MONTAŻ KOTŁÓW Z ZAWORAMI MIESZAJĄCYMI.

Miarkowniki ciągu kominowego    

- zobacz więcej - 

Galeria kotła TERM-MINI (kolor biały) z maskującymi drzwiczkami zewnętrznymi (wersja 1).
PROSZĘ KLIKNĄĆ NA ZDJĘCIE W CELU POWIĘKSZENIA

kocioł zamknięty

z otwartymi drzwiczkami

z otwartymi drzwiczkami

szuflada na popiół

Galeria kotła TERM-MINI (kolor niebieski) bez drzwi maskujących (wersja 2).
PROSZĘ KLIKNĄĆ NA ZDJĘCIE W CELU POWIĘKSZENIA

kocioł zamknięty

z otwartymi drzwiczkami

z otwartymi drzwiczkami

tył pieca

Zobacz piece z podajnikiem paliwa    

- zobacz więcej - 

Zobacz piece z 24 godz. zasypem    

- zobacz więcej - 

Kotły (piece) węglowe TERM-UNI

GWARANCJA na kocioł : 60 miesięcy  (5 LAT)

Niskotemperaturowe uniwersalne kotły TERM-UNI to urządzenia z możliwością  spalania paliw stałych w systemie górnym. Wykonane są one z blachy stalowej - kotłowej, spawane z rusztem wodnym. Paliwem podstawowym kotła jest węgiel kamięnny o granulacji 25 - 50 mm. Paliwem zastępczym natomiast, są mieszanki węgla miału i mułu kopalnianego. Sprawność kotła wynosi 80%. Kotły te mogą być także wyposażone w termostatyczny regulator dopływy powietrza (miarkownik ciągu kominowego) lub regulator temperatury (sterownik kotła) oraz wentylator nadmuchowy (dmuchawę). 

Uniwersalność tych wyrobów polega na tym, że jest możliwość wybrania procesu spalania. Do wyboru mamy proces wymuszony z elektronicznym sterowaniem lub naturalny. W kotłach tych można stosować dość szeroki zakres paliw zaczynając od węgla, po miał, drewno oraz wszelkie mieszanki mułów, flotów itp.

Wymagany ciąg kominowy: 15 - 20 Pa.

Do podstawowych elementów kotła należą:
komora zasypu paliwa , paleniskowa;
kanały konwekcyjne;
czopuch z przepustnicą spalin;
ruszt  wodny - spawany;
drzwiczki paleniskowe, rusztowe, popielnikowe;
otwory wyczystne
króciec wody powrotnej i zasilającej instalacje c.o.;
króciec spustowy kotła;
* w dodatkowej opcji może być on wyposażony w termostatyczny miarkownik ciągu lub automatyczny regulator kotła wraz z wentylatorem nadmuchowym.

Zalecane paliwo:
węgiel kamienny, zastępczo miał węglowy, muł kopalniany, flot oraz suche drewno.

UWAGA: Stosowanie paliw zastępczych (zmniejsza lub zwiększa) koszty ogrzewania, zmniejsza moc grzewczą kotła, zmniejsza jego sprawność oraz skraca żywotność urządzenia.

Dane techniczne uniwersalnych kotłów węglowych TERM-UNI

   UWAGA.
FIRMA TERM-SYSTEM ZALECA MONTAŻ KOTŁÓW Z ZAWORAMI MIESZAJĄCYMI 4-DROGOWYMI.
  

1. drzwiczki wyczystkowe
2. drzwiczki zasypowo - rozruchowe
3. drzwiczki popielnikowo - rozruchowe
4. izolacja termiczna drzwiczek wykonana z prasowanej wełny mineralnej,
    odpornej na wysokie temperatury
5. awaryjny bezpiecznik wylotu spalin
6. zewnętrzny płaszcz izolacyjny wykonany z wełny mineralnej, pokrytej blachą
    pomalowaną w kolorze niebieskim
7. komora zasypowo - paleniskowa
8. komora popielnikowa
9. komory między płaszczami wodnymi, w których następuje wymiana ciepła
    między spalinami a wodą zawartą w płaszczach

10. wewnętrzne, poziome i pionowe płaszcze wodne
11. zewnętrzny płaszcz wodny, zaizolowany płaszczem izolacynym 7
12. ruszta wodne
13. zasilanie - wyjście wody ciepłej z kotła do układu c.o.
14. powrót - wejście wody schłodzonej do kotła z układu c.o.
15. króciec spustowy - służy do awaryjnego spuszczania wody
      z układu c.o. oraz kotła
16. procesorowy regulator pracy kotła (sterownik)
17. wentylator tłoczący powietrze do kotła
18. regulator ciągu kominowego
19. czopuch - wyjście spalin do komina

Sterowniki kotłów MINI I UNI

  Kotły TERM-MINI i TERM-UNI mogą być dodatkowo wyposażone w profesjonalny system sterowania pracą urządzenia.
  Elektroniczny regulator temperatury kotłów C.O. typu stosowany w naszych kotłach przeznaczony jest do sterowania nadmuchem i załączaniem pompy obiegowej w instalacjach C.O.. Sterownik charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i niezawodnym działaniem.
  Sterownik ten wyposażony jest w wyświetlacz 2-cyfrowy, programowalne przedmuchy, moc dmuchawy oraz temperaturę załączenia i wyłączenia  pompy.

Regulator (sterownik) ten posiada 10 podstawowych funkcji:

 1. Zakres regulacji temperatury 35-90 st.C
 2. Zakres pomiaru temperatury 0-99 st.C
 3. Temperatura załączenia pompy obiegowej regulowana w zakresie 35-60 st.C
 4. Regulowane przedmuchy: 0-25 sekund czas pracy, 1,0-9,9minut przerwa między przedmuchem.
  (możliwość wyłączenia przedmuchu)
 5. Płynna regulacja nadmuchu (obroty dmuchawy załączane płynnie), przy czym programowalna jest moc dmuchawy dla trybu rozpalania i osobno dla trybu przedmuchu
 6. Regulowana moc dmuchawy (wentylatora) w zakresie od 1 do 12 poziomu (osobno dla rozpalania i przedmuchu)
 7. Histereza pracy w zakresie od 1 st.C
 8. Praca w temperaturze 5 – 40 st.C
 9. Zasilanie ~230V/50Hz
 10. Dopuszczalne obciążenie wyjść: pompa max. 100Watt, dmuchawa max. 100 Watt

Regulator stosowany w naszych kotłach podłączony jest za pośrednictwem oryginalnych gniazd i wtyczek. Dają one możliwość ich bezproblemowego montażu oraz ich wymiany.

N O W O Ś Ć ! ! !

Kotły (piece) węglowe TERM-MAXI

GWARANCJA na kocioł : 60 miesięcy  (5 LAT)

Niskotemperaturowe uniwersalne kotły TERM-MAXI to urządzenia z możliwością  spalania paliw stałych w systemie górnym. Wykonane są one z blachy stalowej - kotłowej, spawane z rusztem wodnym oraz standardowo wyposażone są w sterownik elektroniczny oraz wentylator nadmuchowy. Paliwem podstawowym kotła jest węgiel kamięnny o granulacji 25 - 50 mm. Paliwem zastępczym natomiast, są mieszanki węgla miału i mułu kopalnianego oraz suchego drewna. Sprawność kotła wynosi 80%.

Uniwersalność tych wyrobów polega na tym, że jest możliwość wybrania procesu spalania. Do wyboru mamy proces wymuszony z elektronicznym sterowaniem lub naturalny. W kotłach tych można stosować dość szeroki zakres paliw zaczynając od węgla, po miał, drewno oraz wszelkie mieszanki mułów, flotów itp.

UWAGA: Stosowanie paliw zastępczych (zmniejsza lub zwiększa) koszty ogrzewania, zmniejsza moc grzewczą kotła, zmniejsza jego sprawność oraz skraca żywotność urządzenia.

Wymagany ciąg kominowy: 15 - 20 Pa.

Do podstawowych elementów kotła należą:
komora zasypu paliwa , paleniskowa;
kanały konwekcyjne;
czopuch z przepustnicą spalin;
ruszt  wodny - spawany;
MAXI-malne drzwiczki paleniskowe, a także rusztowe, popielnikowe;
otwory wyczystne
króciec wody powrotnej i zasilającej instalacje c.o.;
króciec spustowy kotła;
w standardzie kocioł wyposażony jest w elektroniczny regulator kotła wraz z wentylatorem nadmuchowym.
Zalecane paliwo:
węgiel kamienny, zastępczo miał węglowy, muł kopalniany, flot oraz suche drewno.

UWAGA: Stosowanie paliw zastępczych (zmniejsza lub zwiększa) koszty ogrzewania, zmniejsza moc grzewczą kotła, zmniejsza jego sprawność oraz skraca żywotność urządzenia.

 

Dane techniczne uniwersalnych kotłów węglowych TERM-MAXI

   UWAGA.
FIRMA TERM-SYSTEM ZALECA MONTAŻ KOTŁÓW Z ZAWORAMI MIESZAJĄCYMI 4-DROGOWYMI.
  

1. drzwiczki wyczystkowe
2. drzwiczki zasypowo - rozruchowe
3. drzwiczki popielnikowo - rozruchowe
4. izolacja termiczna drzwiczek wykonana z prasowanej wełny mineralnej,
    odpornej na wysokie temperatury
5. awaryjny bezpiecznik wylotu spalin
6. zewnętrzny płaszcz izolacyjny wykonany z wełny mineralnej, pokrytej blachą
    pomalowaną w kolorze niebieskim
7. komora zasypowo - paleniskowa
8. komora popielnikowa
9. komory między płaszczami wodnymi, w których następuje wymiana ciepła
    między spalinami a wodą zawartą w płaszczach

10. wewnętrzne, poziome i pionowe płaszcze wodne
11. zewnętrzny płaszcz wodny, zaizolowany płaszczem izolacynym 7
12. ruszta wodne
13. zasilanie - wyjście wody ciepłej z kotła do układu c.o.
14. powrót - wejście wody schłodzonej do kotła z układu c.o.
15. króciec spustowy - służy do awaryjnego spuszczania wody
      z układu c.o. oraz kotła
16. procesorowy regulator pracy kotła (sterownik)
17. wentylator tłoczący powietrze do kotła
18. regulator ciągu kominowego
19. czopuch - wyjście spalin do komina
 

Współpraca zaworu  czterodrożnego  z  kotłem C.O.

Mieszacze czterodrożne łączą w sobie trzy funkcje usprawniające pracę kotła na zgazowanie drewna:
funkcja mieszania związana z regulacją pogodową
funkcja ochrony przed niskotemperaturową korozją kotła, poprzez podniesienie temperatury powrotu
funkcja podgrzewania ciepłej wody użytkowej w oparciu o uniwersalny podgrzewacz współpracujący z kotłem zapewniająca jej priorytet w czasie sezonu zimowego oraz przygotowanie w okresie letnim
  WIĘCEJ INFORMACJI DOTYCZĄCYCH ZAWORÓW MIESZAJĄCYCH W ZAKŁADCE  (patrz poniżej)

PODŁĄCZENIE ZAWORU MIESZAJĄCEGO WRAZ Z KOTŁEM DO SYSTEMU GRZEWCZEGO -SCHEMAT-

 - zobacz powiększenie - 

 Szczegóły o "Zaworach mieszających"   

 - zobacz więcej -

CENNIK URZĄDZEŃ  

- zobacz ceny -

Schematy podłączeń kotłów na paliwa stałe 

- zobacz więcej -

Zobacz piece z podajnikiem paliwa    

- zobacz więcej - 

Zobacz kotły miałowe 24 godz.   

- zobacz więcej - 

Wpisz się do "KSIĘGI GOŚCI"   

- zobacz więcej - 

Pytania do nas prosimy kierować telefonicznie, listownie na adres firmy lub elektronicznie na podany niżej adres.
Adres naszej skrzynki to:

 biuro@termsystem.com 

 Z A P R A S Z A M Y

(99kB)