Kotły na EXPORT

GWARANCJA na kotły : 60 miesięcy  (5 LAT)
UWAGA "wszystkie kotły uniwersalne zostały wycofane ze sprzedaży na terenie RP z racji na obowiązujące przepisy ekologiczne"


Przedstawiamy Państwu całą rodzinę kotłów wielopaliwowych (na węgiel, miał węglowy i drewno) oferowane przez TERM-SYSTEM. Szeroka gama wyboru naszych urządzeń z pewnością zadowoli każdego potencjalnego użytkownika.

Najmniejsze z rodziny kotły węglowe "TERM-MINI" to urządzenia które można dopasować do każdego mieszkania. Estetycznie wykonana obudowa kotła pokryta lakierem sprawia wrażenie, że kocioł wygląda jak jeden z mebli i nie wyróżnia się z całości. Kotły te produkowane są w 2 wielkościach do maksymalnych powierzchni mieszkalnych do 80 m2. Mini kotły uniwersalne TERM-MINI, jak sama nazwa wskazuje mogą być stosowane praktycznie w każdych obiektach. Spalają praktycznie wszystkie rodzaje paliw, co jest ich niewątpliwą zaletą. Proces spalania oparty jest na ciągu naturalnym, więc nie wymagają energii elektrycznej. Kotły te mogą być także wyposażone w termostatyczny regulator dopływy powietrza (miarkownik ciągu kominowego) który to stabilizuje ich pracę i ogranicza ilość spalanego paliwa.

Kolejnym uniwersalnym kotłem z naszej rodziny jest "TERM-UNI". Uniwersalne kotły TERM-UNI to kotły węglowe z możliwością spalania innych paliw takich jak drewno, miał węglowy itp. Kotły te mogą być także wyposażone w termostatyczny regulator dopływy powietrza (miarkownik ciągu kominowego) lub regulator temperatury (sterownik kotła) oraz wentylator nadmuchowy (dmuchawę). Uniwersalność tych wyrobów polega na tym, że jest możliwość wybrania procesu spalania. Do wyboru mamy proces wymuszony z elektronicznym sterowaniem lub naturalny. W kotłach tych można stosować dość szeroki zakres paliw zaczynając od węgla, po miał, drewno oraz wszelkie mieszanki mułów, flotów itp.

NOWOŚĆ - Ostatnim naszym dzieckiem z rodziny kotłów z zasypem ręcznym jest TERM-MAXI, kocioł węglowy z powiększonym zasypem paliwa i powiększoną komorą załadunkową wystarczającą nawet na 24 godziny. Powiększona komora załadowcza i powiększone drzwiczki zasypowe to odpowiedź na częste pytania od naszych klientów. To dla nich właśnie nasza firma wykonała kocioł TERM-MAXI w 4 wielkościach 18, 25, 31 i 40 kW. Kocioł z rusztem wodnym w standardzie wyposażony jest w sterowanie elektroniczne i nadmuch powietrza co stabilizuje pracę kotła i zwiększa jego możliwości pracy.

UWAGA - WAŻNE:
Każdy z wyżej wymienionych kotłów TERM-MINI oraz TERM-UNI może w dodatkowej opcji być wyposażony w termostatyczny regulator dopływy powietrza (miarkownik ciągu kominowego) - dodatkowy koszt ok. 150 zł brutto,  lub regulator temperatury (sterownik kotła) oraz wentylator nadmuchowy (dmuchawę) - koszt ok. 490 zł brutto.  Urządzenia te zwiększają ich sprawność oraz poprawiają proces spalania.

PAMIETAJ - stosuj zawsze suchy opał do naszych kotłów. Zwiększa to jego sprawność oraz wydłuża żywotność.

BARDZO WAŻNE:  Do współpracy naszych kotłów w układach z pompą CO stosuj zawory mieszające.

Dlaczego warto zainstalować kocioł oferowany przez TERM-SYSTEM:

  • WSZECHSTRONNOŚĆ - spalanie paliwa zastosowawczego i zastępczego zapewnia szeroki dostęp do praktycznie każdego paliwa stałego takiego jak: węgla, miału węglowego, mułu, flotu i drewna oraz innych bioodpadów.
  • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI - kotły są bardzo proste w obsłudze oraz w użytkowaniu.
  • SZEROKI ZAKRES WYBORU MOCY KOTŁA - pozwala na dokładny dobór kotła do praktycznie każdego domku jednorodzinnego a kompaktowe wymiary umożliwiają montaż w małych kotłowniach, a nawet mieszkaniach
  • SZYBKIE UZYSKIWANIE TEMPERATURY - na niemal każdym paliwie powoduje, że kocioł idealnie nadaje się do montażu zarówno jako uzupełniające źródło ogrzewania jak i główne.
  • BEZPIECZEŃSTWO I WYSOKA JAKOŚĆ - zapewniona jest przez atestowaną stal używaną do produkcji wymiennika oraz poprzez zastosowanie igelitowych i żeliwnych elementów, które zabezpieczają przed ewentualnym nagrzewaniem
  • ODPOWIEDNIO DŁUGA STAŁOPALNOŚĆ - zapewniona jest w zależności od stopnia izolacji budynku i czas spalania węgla może wynieść nawet 24 godziny.
  • IDEALNE PARAMETRY I WYJĄTKOWO NISKA CENA - kocioł dopasowany został do każdego rodzaju mieszkań i małych domków, ma wyjątkowe parametry techniczne oraz niezwykle przystępna cenę.
  • 60 MIESIĘCZNA GWARANCJA - kocioł charakteryzuje się solidnym wykonaniem , poprawnością działania co potwierdzamy 5 letnim okresem gwarancyjnym.

 

Pobierz nasze katalogi.

- ZOBACZ KATALOG KOTŁA TERM-MINI

GWARANCJA na kocioł : 60 miesięcy  (5 LAT) - "kocioł wycofany z produkcji z racji na obowiązujące przepisy ekologiczne"

Najmniejszy i wyjątkowy kocioł (piec) w zabudowie szafkowej wykonanie którego było z zamiarem montażu wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych (przedpokój, kuchnia, łazienka czy pokój). Dostępny w różnych wersjach kolorystycznych.

GWARANCJA na kocioł : 60 miesięcy  (5 LAT)

Niskotemperaturowe uniwersalne kotły TERM-UNI to urządzenia z możliwością  spalania paliw stałych w systemie górnym. Wykonane są one z blachy stalowej - kotłowej, spawane z rusztem wodnym. Paliwem podstawowym kotła jest biomasa niedrzewna. Sprawność kotła wynosi 80%. Kotły te mogą być także wyposażone w termostatyczny regulator dopływy powietrza (miarkownik ciągu kominowego) lub regulator temperatury (sterownik kotła) oraz wentylator nadmuchowy (dmuchawę).

GWARANCJA na kocioł : 60 miesięcy  (5 LAT)

Niskotemperaturowe uniwersalne kotły TERM-MAXI to urządzenia z możliwością  spalania paliw stałych w systemie górnym. Wykonane są one z blachy stalowej - kotłowej, spawane z rusztem wodnym oraz standardowo wyposażone są w sterownik elektroniczny oraz wentylator nadmuchowy. Paliwem podstawowym kotła jest węgiel kamięnny o granulacji 25 - 50 mm. Paliwem zastępczym natomiast, są mieszanki węgla miału i mułu kopalnianego oraz suchego drewna. Sprawność kotła wynosi 80%.

Montaż i serwis

projektowanie

Schematy podłączeń

Schematy podłączeń