NAGRZEWNICE POWIETRZA

Nagrzewnice - po co, dlaczego i gdzie ....

Nagrzewnice powietrza - mobilne, wiszące i stacjonarne doskonale nadające się do ogrzewania magazynów, hal, warsztatów, namiotów, budów w trakcie realizacji, kościołów, a nawet myjni samochodowych, itp.
Jak wiadomo ogrzewanie tradycyjne (kocioł CO + grzejniki) jest w obiektach przemysłowych, lub wysokich bardzo nieefektywne. Duża bezwładność ogrzewania tradycyjnego (od nagrzania pieca do wzrostu temperatury w budynku) sprawia, że decydujemy się coraz częściej na zastosowanie ogrzewania nadmuchowego.

Przykładem może być warsztat samochodowy:

Dzień pracy rozpoczyna się o godz. 8:00, aby mieć rozgrzaną halę przy tradycyjnym ogrzewaniu "grzejnikowym" należy rozpalić odpowiednio wcześniej CO, lub pozostawić na noc ogrzewanie w trakcie czuwania.
Przy nagrzewnicach ten problem znika!!! Dobrze dobrane urządzenie gwarantuje dwu- lub nawet trzykrotną wymianę powietrza w hali w ciągu 1 godziny, a więc wystarczy o 7:30 włączyć przycisk i o godz. 8:00 temperatura powietrza jest odpowiednio wysoka. Można również zastosować programator dobowy który sam będzie nadzorował godziny w jakich pomieszczenie ma być ogrzewane.
Lakierowanie aut - często aby przyspieszyć proces suszenia wspomaga się go poprzez podwyższanie temperatury w pomieszczeniu. Nagrzewnice olejowe bezwymiennikowe, gwarantują nawet 150 st. C temperatury powietrza na wylocie.
Zimą podczas wjazdu i wyjazdu aut z warsztatu (szczególnie w stacjach diagnostycznych i myjniach) następuje duża wymiana powietrza, co powoduje duże straty ciepła w pomieszczeniu. Nagrzewnica olejowa sprawia że możemy zrobić "kurtynę powietrzną", która zatrzyma i zmniejszy straty ciepła podczas gdy bramy zimą są otwierane.

Montaż i serwis

projektowanie

Schematy podłączeń

Schematy podłączeń