Przyłącza kominowe stalowe

 W tej kategorii oferujemy dla Państwa elementy kominowe stosowane głównie:

  1. systemy kominowe do kotłów na paliwa stałe
  2. systemy kominowe do kotłów gazowych i olejowych
  3. systemy dystrybucji gorącego powietrza - DGP
  4. systemy do wentylacji
  5. nasady kominowe
  6. oraz akcesoria

W ofercie TERM-SYSTEM  znajdują się systemy kominowe przeznaczone do odprowadzania spalin z różnych urządzeń grzewczych, opalanych gazem, olejem, czy drewnem. TERM-SYSTEM oferuje także przyłącza kominowe z blachy czarnej 2mm oraz systemy odprowadzania spalin z nowoczesnych kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania. Akcesoria kominowe to między innymi regulatory ciągu kominowego i unikalne pokrętła szybra do kominków.

TERM-SYSTEM posiada także najszerszą i najbardziej kompleksową ofertę elementów do budowy tanich i wydajnych systemów dystrybucji gorącego powietrza z kominka.

Znajdziecie Państwo także w naszej ofercie szeroką gamę urządzeń zapewniających właściwą pracę wentylacji grawitacyjnej. W ofercie TERM-SYSTEM znajdują się szereg urządzeń wentylacyjnych, między innymi metalowe kratki wentylacyjne, nawietrzaki (w tym nawietrzaki z grzałką) i rozety. Oferujemy też kanały i kształtki wentylacyjne zarówno dla niewielkich instalacji, jak i przeznaczonych na duże inwestycje. 

Wentylacja to dziś pełnoprawna instalacja w domu, czasy, gdy jej znaczenie było lekceważone, a wszystkie siły i środki przeznaczane były na rzecz zapewnienia najlepszej izolacji i skutecznego ogrzewania – kosztem jakości powietrza – na szczęście minęły.

W ofercie TERM-SYSTEM znajdują się także nasady obrotowe, przeznaczone do wspomagania wentylacji grawitacyjnej, nasady samonastawne, których niektóre wersje przeznaczone są do wspomagania odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych, nasady hybrydowe wykorzystujące naturalne czynniki do wspomagania ciągu kominowego, a w razie ich niedostatku wspomagane silnikiem elektrycznym, nasady stałe oraz mechaniczne nasady kominowe - generatory ciągu.

Zapraszamy do współpracy.

Przyłącza kominowe oferowane przez TERM-SYSTEM wykonane są z blach stalowych czarnych w gatunku DC01 o grubości 2,0 mm. Stosuje się je jako przyłącza do odprowadzenia spalin z kominków i urządzeń grzewczych na paliwa stałe (pracujących bez kondensacji), gdzie temperatura spalin może dochodzić do 1000ºC.

TERM-SYSTEM oferuje szeroką gamę urządzeń zapewniających właściwą pracę wentylacji grawitacyjnej i wywiewnej oraz nawiewnej. W ofercie TERM-SYSTEM znajdują się szereg urządzeń wentylacyjnych, między innymi metalowe kratki wentylacyjne, nawietrzaki (w tym nawietrzaki z grzałką) i rozety. W naszej ofercie znajdziecie Państwo także kanały i kształtki wentylacyjne zarówno dla niewielkich instalacji, jak i przeznaczonych na duże inwestycje.

Oferowane wkłady kominowe wykonane są z blach stalowych chromoniklowych kwasoodpornych lub żaroodpornych o grubości od 0,5 do 1,0 [mm]. Stosowane są głównie do odprowadzenia spalin z urządzeń grzewczych opalanych gazem, olejem oraz węglem i drewnem. Kominy takie są odporne na działanie korozyjne kwaśnego kondensatu, powstającego podczas procesu spalania oraz temperatury.

Montaż i serwis

projektowanie

Schematy podłączeń

Schematy podłączeń